Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Star Benim

star-benim-gulenyuz

Star Benim

star-benim

Star Sizsiniz Çocuklar

Star Benim

school-kid

Gülenyüz’e katılmak istediniz. Peki ne yapmanız gerekiyor.

Gülenyüz’e katılmak istediniz. Peki ne yapmanız gerekiyor.

Öncelikle Okul yöneticileri web sitemizden, sosyal medyadan, arkadaş çevresinden, aracı firmalardan bize ulaşıyorlar, proje hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Projeye katılmak istediğinizde öncelikle telefonlarımızdan bize ulaşarak bizden ön görüşme için randevu almanız gerekiyor.

Okulunuza gelerek “Gülenyüz” e katılacak sınıflar kararlaştırılıyor, ardından müzik öğretmenleri ve profesyonel müzik ekibi bir araya gelerek, şarkı seçimi yapılıyor. Stüdyo kayıt tarihinden en az iki üç gün öncesinde parçanın kararlaştırılması gerekiyor ki parça müzik öğretmenleri tarafından sınıflara çalıştırılsın. Müzik ekibimiz sınıfları on günlük sürelerle izleyerek kayda girmeden evvel hazır olmalarını sağlayacaklardır.

Klip için, yapılan şarkı seçimine uygun senaryo için klip yönetmeni ve senariste şarkı seçimi bildirilerek şarkıya uygun senaryo yazımı, kostüm seçimi konularında çalışmalar başlatılır. Ayrıca klip içinde yer almasını isteğiniz görseller (fotoğraf-video) varsa onların çekim günü yanınızda getirilmesi istenir.

Yapılan görüşmeler sonrasında seçilen şarkı aranjörümüz gerekli düzenlemeleri yaparak parçanın notasını müzisyenlerin icra etmesi için yazar ve yine kendisi tarafından belirlenen profesyonel müzisyenler tarafından parça çalınıp üzerine okunmaya hazır hale getirilir.

Ses kaydının yapılacağı gün konuklarımız gelmeden evvel stüdyo ses kaydı ve görüntü alımı için hazır hale getirilir. Okumanın yapılacağı bölüme iki adet profesyonel kamera, ışık ve diğer ekipmanlar set oluşturacak şekilde kurulur.

Öğrenci konuklarımız kapıda halkla ilişkiler birimince karşılanıp, dinlenme odasına alınır. Rahatlama ve ikram aşamasından sonra çekim ve kayıt için gerekli hazırlıklara başlanır ve ardından kayıt stüdyosuna geçilir.

Birkaç prova sonrasında kendilerini hazır hissettiklerinde kayıt aşaması başlatılır. Kayıt esnasında kayıt odasındaki kameralar öğrencileri değişik planlardan kayda alırlar. Ses kaydının sona ermesinden sonra, gerek görülen edit ve düzeltme işlemleri tonmaisterimiz tarafından yapılır. Ses kaymaları, ton dışına çıkışlar, ritim aksaklıkları, tonmaister tarafından düzeltilir. Ardından gerekli düzenlemelerin ardından uluslararası bütün mecralarda (tv.internet vb.) yayınlanacak kalite düzeyine getirilir.

Düzenlemesi biten parça eğer montaj stüdyosuna yollanır.

….ve artık klibiniz yayındadır

To Top